diafilm.pl
Mini reklamy
Mini kontakt

Newsletter

 

Mary Poppins cz1

<<< Powrót
Nr kat w serwisie: 609
Nr kat wydawcy: 141
Wydawcy bajek w Polsce
Wspólna Sprawa, Pańska 57
Autorzy tekstów do bajek
Lissowska K.
Opracowanie plastyczne bajek (1)
Donimirska Danuta
Autorzy utworów, na podstawie których powstały bajki
Travers Pamela Lyndon
Stan bajki w kolekcji
OK + etykieta

Opis:

Mary Poppins – główna bohaterka serii książek dla dzieci napisanych przez Pamelę L. Travers i zilustrowanych przez Mary Shepard. Na podstawie książek o Mary Poppins powstał film oraz wiele sztuk teatralnych.

Akcja książek z tej serii toczy się w Londynie. Na ulicy Czereśniowej 17 mieszka rodzina Banksów. Pewnego dnia w ich domu pojawia się nowa niania – Mary Poppins. Dzieci, początkowo nieufne wobec opiekunki, bardzo szybko przywiązują się do niej – ma ona bowiem magiczne umiejętności. Dzięki nim dzieci przeżywają mnóstwo niesamowitych, fantastycznych przygód. W książce zatarte są granice pomiędzy tym, co realne i tym, co nierealne.

Seria o Mary Poppins wprowadza zupełnie nowy typ bohaterki książek dla dzieci. P.L. Travers nie dzieli swoich bohaterów na pozytywnych i negatywnych. Mary nie wzbudza sympatii w czytelniku. Jest egocentryczna, próżna i niemiła. Na wszelkie pytania dzieci odpowiada szorstko i sarkastycznie. Mimo to kocha dzieci, troszczy się o nie i zamienia ich życie we wspaniałą bajkę.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mary_Poppins

 

Wszystkie prawa zastrzeżone: diafilm.pl
Projekt i wykonanie bprog.pl