Newsletter
Drogi Miłośniku bajek z rzutnika,
Znalazłeś ciekawy artukuł w sieci, znalazłeś ciekawe zdjęcia lub posiadasz informację o nadchodzącym wydarzeniu lub takim , które się odbyło
a może napisałeś świetny artykuł na temat bajek z rzutnika
napisz proszę do mnie a ja zamieszczę podane przez Ciebie informacje w Serwicie.
* Serwis nie wypłaca gaż ani prowizji z tutyłu przekazania informacji lub artykułu w nim do zamieszczenia. W Serwisie zostaną zamieszczone informacje / dane, które nie łamią prawa. Zastrzegam sobie w szczególnych przypadkach do odmowy zamieszczenia informacji / artykułu bez podania przyczyn i bez prawa zgłaszającego do roszczeń z tego tytułu.
Po dłuższej przerwie wracam do opisu bajek znajdujących się w mojej kolekcji oraz zapraszam do obejrzenia ich w całości na ekranach Waszych komputerów.
13. Bajka „Reksio i Pucek” wg J. Grabowskiego z ilustracjami K. Stasiak, tekstem autorstwa B. Zagały i pod redakcją Małgorzaty Kuryłłowicz w formie opowiadania o przygodach dwóch piesków Reksia i Pucka przybliża nam przysłowia i powiedzenia polskie.
Reksio to rasowy jamnik a Pucek to piesek bez rasy, przybłęda. Przeżywając wraz z nimi ich przygody poznamy i zrozumiemy znaczenie przysłów ludowych:
- Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi oraz
- Miłe złego początki lecz koniec żałosny.
Warto spędzić chwilę z bajką aby nie tylko ją obejrzeć ale może pomyśleć i wspólnie z rodzicami powiedzieć co zrozumieliśmy z przysłów, które zostały zawarte w bajce.
Bajka została wydana przez Wydawnictwo Wspólna Sprawa a wersja znajdująca się w katalogu bajek jest kolorowa.
14. Kto z nas nie zna bajki „Słoń Trąbalski” wg Jana Tuwima ? Wiele wydawnictw miało tą bajkę na kliszy w swojej ofercie. Wersja opisywana została wydana przez Wydawnictwo Wspólna Sprawa a grafikę do niej opracował Janusz Jurjewicz.
Bajka opowiada o przygodach słonia Tomasza Trąbalskiego, który pomimo, że był bardzo wielki i był już dorosłym słoniem oraz pomimo tego, że miał żonę i dzieci to był bardzo zapominalski. Był tak zapominalskie, że swojego syka , który nazywał się Biały Ząbek nazywał Trąbek Bombek a córeczkę zamiast Kachna nazywał Grubachna, Wielgachna. Bajki Słoń Trąbalski nie można opowiedzieć, trzeba ją koniecznie obejrzeć. Przecież to klasyka polskich bajek dla dzieci.
15. „Wielka wyprawa Plastusia do lasu” , bajka wydana przez Wydawnictwo Wspólna Sprawa. Bajka jest kolorowa i bardzo ładna jak zdecydowana większość bajek. Scenariusz do bajki napisała M. Kownacka, Autorem ilustracji jest A. Wierciński a nadzór reżyserski sprawował M. Naruszewicz.
Bajka opowiada o wyprawie Plastusia i Misia do lasu oraz o spotkaniach z leśnymi zwierzątkami w nim mieszkającymi. Plastuś i Miś spotkają w lesie mrówki, węża zaskrońca, przeżyją przygodę w spotkaniu z pszczołami. Zanim zostaną odnalezione przez swoje właścicielski spotkają się z jeżem i przekonają się na własnej skórze jak bardzo kłujące ma jeż kolce.
Wszystkie te przygody można oczywiście opowiedzieć ale z pewnością nie da się opisać pięknych rysunków, które to opowiadają historie Plastusia i Misia. Rysunki te po prostu trzeba zobaczyć.
Wszystkie prawa zastrzeżone: diafilm.pl
Projekt i wykonanie bprog.pl