diafilm.pl
Mini reklamy
Mini kontakt

Newsletter

 

Zostań Redaktorem Serwisu

Drogi Miłośniku bajek z rzutnika,

Znalazłeś ciekawy artukuł w sieci, znalazłeś ciekawe zdjęcia lub posiadasz informację o nadchodzącym wydarzeniu lub takim , które się odbyło

a może napisałeś świetny artykuł na temat bajek z rzutnika

napisz proszę do mnie a ja zamieszczę podane przez Ciebie informacje w Serwicie.

 

* Serwis nie wypłaca gaż ani prowizji z tutyłu przekazania informacji lub artykułu w nim do zamieszczenia. W Serwisie zostaną zamieszczone informacje / dane, które nie łamią prawa. Zastrzegam sobie w szczególnych przypadkach do odmowy zamieszczenia informacji / artykułu bez podania przyczyn i bez prawa zgłaszającego do roszczeń z tego tytułu.

 

Kolejny weekend z bajkami na rzutnik

<<< Powrót

2012-03-30

Za oknami pogoda nastraja na bajkowanie a więc przed nami....

Witam wszystkich w kolejny piątek z bajkami.
Dzisiaj zgodnie z obietnica będziecie mogli obejrzeć kolejne 5 bajek na rzutnik. Zanim jednak to nastąpi zachęcam do przeczytania kilku słów na temat bajek, które w tym tygodniu goszczą na ekranach Waszych komputerów.

Zapraszam zatem do lektury kolejnych bajek na moim blogu z kolekcjonerskim mówiącym o bajkach na rzutnik :

7. „Baśń o rybaku i złotej rybce”. Bajka ta należy do jednej z popularniejszych bajek braci Grimm , które trafiły w przeszłości na klisze celuloidowe. Znajdujaca się w mojej kolekcji pod nr 7  wersja bajki została opracowana przez Wydawnictwo Centrum w Warszawie. 

8. „Baśń o śpiącej królewnie Różyczce i dzielnym królewiczu”. Bajka wydana przez Wydawnictwo Wspólna Sprawa. Graficznie bajka została opracowana przez Danutę Imielską-Gebethner. Jest to jedna z wersji  bajek  jakie powstały na podstawie bajki Braci Grimm „Śpiąca Królewna”.

9.  „Brzydkie Kaczątko” to jaka opracowana przez J. Antonowską pod redakcją Małgorzaty Kuryłłowicz z rysunkami autorstwa W. Bieleckiej. Bajka została opracowana w Wydawnictwie Wspólna Sprawa na podstawie bajki w oryginale napisanej przez J.Ch. Andersena.

10. „Fioresta i czary” to bajka prowansalska autorstwa Natalii Gałczyńskiej, do której scenariusz napisała Magdalena Gluszczak a rysunki wykonała Agata Stomma. Bajka powstała w Wydawnictwie Wspólna Sprawa.

11-12. „ Jak Bum z Filonkiem dom budowali” To jedna z bardziej lubianych przeze mnie bajek. I nie dlatego, że klimatem przypomina trochę bajki Walta Disneya ale dlatego, że ma piękne rysunki i bardzo ładnym prostym wierszykiem opowiada przygodę dwojga przyjaciół Buma i Filonka.
Bajka powstała w Wydawnictwie Wspólna Sprawa. Tekst do bajki napisał Zbigniew Brokowski a swoimi rysunkami bajkę opatrzył D. Rabczewski.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone: diafilm.pl
Projekt i wykonanie bprog.pl