O nas

Bajki kolekcjonuję od kilku lat.
Początek mojego hobby to przypadek jak to zwykle bywa. Dla mojej najmłodszej córki kupiłem kilka bajeczek, które tak jej się spodobały, że dokupiłem kilka kolejnych a potem znów kilka, i jeszcze kilka,.... Początkowo chciałem odsprzedać wcześniej kupione ale okazało się to niemożliwe, gdyż jak to u dziecka, i te nowe i te poprzednio kupione były jej ulubionymi. I tak przypadek sprawił, że zacząłem kolekcjonować bajki do rzutnika.
Obecnie moja kolekcja liczy ponad 2000 pozycji bajek i filmów edukacyjnych wyprodukowanych w Polsce.
Najwięksi producenci, których bajki posiadam w swoich zbiorach to Wspólna Sprawa, KAW, PTTK, PZFP, Baj, Centrum, Ogniwo, Technika, Donau Trading, SE-MA-FOR, FIRMIA i inni wydawcy, których sukcesywnie będę dopisywał do listy w zakładce KATALOG.

Moja kolekcja ponad to, to kilkanaście rzutników polskich.
Niektórzy z nas pamiętają jeszcze obrazki bajek wyświetlane na ścianie, gdy w pokoju panował całkowity mrok. Ciekawe czy poza popularną Bajką, Anią i Jackiem pamiętamy jak wyglądały rzutniki, dzięki którym oglądaliśmy te czary. Kilka ciekawostek na temat rzutników, ich zdjęcia i opisy znajdziecie w zakładce KATALOG.

Tych z Państwa, którzy nie posiadają bajek a chcieliby je obejrzeć, może razem z dziećmi, i do tego całkowicie bezpłatnie, zapraszam do zakładki BAJKI NA EKRANIE. Posiadam w kolekcji kilkaset pozycji zeskanowanych, które będę sukcesywnie dodawał do Serwisu.

Całe moje zbiory będę opisywał w tym Serwisie.
Będzie mi bardzo miło, jeśli informacje na niej zawarte okażą się dla kogoś przydatne a jeszcze bardziej jeśli grono kolekcjonerów bajek dzięki tej stronie powiększy się.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone: diafilm.pl
Projekt i wykonanie bprog.pl