diafilm.pl
Mini reklamy
Mini kontakt

Newsletter

 

O mnie i moim hobby

O mnie i moim hobby. Bajki kolekcjonuję od kilku lat.
Początek mojego hobby to przypadek jak to zwykle bywa. Dla mojej najmłodszej córki kupiłem kilka bajeczek, które tak jej się spodobały, że dokupiłem kilka kolejnych a potem znów kilka, i jeszcze kilka,.... Początkowo chciałem odsprzedać wcześniej kupione ale okazało się to niemożliwe, gdyż jak to u dziecka, i te nowe i te poprzednio kupione były jej ulubionymi. I tak przypadek sprawił, że zacząłem kolekcjonować bajki do rzutnika.
Obecnie moja kolekcja liczy ponad 2000 pozycji bajek i filmów edukacyjnych wyprodukowanych w Polsce.
Najwięksi producenci, których bajki posiadam w swoich zbiorach to Wspólna Sprawa, KAW, PTTK, PZFP, Baj, Centrum, Ogniwo, Technika, Donau Trading, SE-MA-FOR, FIRMIA i inni wydawcy, których sukcesywnie będę dopisywał do listy w zakładce KATALOG.

Moja kolekcja ponad to, to kilkadziesiąt rzutników polskich. Od najstarszego ORNAK zaczynając do jednego z tych najnowszych PREXER321 kończąc.
Niektórzy z nas pamiętają jeszcze obrazki bajek wyświetlane na ścianie, gdy w pokoju panował całkowity mrok. Ciekawe czy poza popularną Bajką, Anią i Jackiem pamiętamy jak wyglądały rzutniki, dzięki którym oglądaliśmy te czary. Kilka ciekawostek na temat rzutników, ich zdjęcia i opisy znajdziecie w zakładce RZUTNIKI.

Tych z Państwa, którzy nie posiadają bajek a chcieliby je obejrzeć, może razem z dziećmi, i do tego całkowicie bezpłatnie, zapraszam do zakładki BAJKI NA EKRANIE. Posiadam w kolekcji kilkaset pozycji zeskanowanych, które będę sukcesywnie dodawał do Serwisu.

Czym będzie się różnił ten Portal od innych miejsc gdzie być może znajdziecie informację z tej tematyki, a może nawet obejrzycie bajki na ekranie komputera ?

Portal DiaFilmPL będzie zawierał informacje bez retuszu, kadry bajek będą pokazywane w takim stanie w jakim posiadam je w kolecji, nie będą upiększane elektronicznie, nie obejrzysz ich w jakości 4K.

Zobaczysz to co powstało kilkadziesiąt lat temu a w międzyczasie uległo naturalnemu zniszczeniu w trakcie użytkowania. Poczujesz klimat tamtych lat.

Będzie mi bardzo miło, jeśli informacje tutaj zawarte okażą się dla kogoś przydatne a jeszcze bardziej jeśli grono kolekcjonerów bajek dzięki tej stronie powiększy się.

 

 

Portal DiaFilmPL jest tworzony porzeze mnie i jest całkowicie bezpłatny. Utrzymywany jest ze środków własnych oraz z ewentualnych drobnych darowizn, które zechciecie przekazać na ten cel, za które z góry serdecznie dziekuję.

 

Tytuł wpłaty
" Darowizna imię i nazwisko dla Jerzy Pniewski"

Nr konta :
mBank 81 1140 2004 0000 3602 7847 9306

 

Wszystkie prawa zastrzeżone: diafilm.pl
Projekt i wykonanie bprog.pl