diafilm.pl
Mini reklamy
Mini kontakt

Newsletter

 

Klaybor Romuald

<<< Powrót
Opis

Urodził się 10.11.1928 roku w Bydgoszczy.Dyplom Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskał w 1956 roku. Jego zakres działalności twórczej to malarstwo: pejzaż, martwa natura, portret; grafika warsztatowa: linoryt, monotypia; grafika użytkowa: ilustracja książkowa.

Brał udział w 35 wystawach zagranicznych,m.in.: 1961 - Wystawa ilustracji dziecięcej w Pradze; 1972 - Wystawa Plakatu - Warszwa, Lozanna, Wiedeń; 1979 - Wystawa Indywidualna - Disseldorf, Kolonia; 1981 - Warszawa w Sztuce - Berlin; 1989 - Wystawa Polskiego Malarstwa Współczesnego - Darmstadt.

Artysta prezentował swoje dzieła i prace w Warszawie m.in.: na Wystawie Grafiki, Rysunku i Malarstwa w 1961 roku, uczestniczył także w Salonie "Otwarte drzwi" w 1963, a następnie w Ogólnopolskiej Wystawie Grafiki Książkowej (1967), w Zachęcie oraz na wystawie portretu (1969) jak również w prezentacji Grafiki Telewizyjnej (1978). Prace Romualda Klaybora znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, Francji, Japonii, Niemczech, USA, Włoszech, Finlandii, Szwecji, Rosji, Kanadzie, Jugosławi, Meksyku, Etiopii, Australii, Wenezueli, Holandii, na Ukrainie i Białorusi.

Obrazy artysty są także w zbiorach muzealnych oraz w Ministerstwie Kultury i Sztuki, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, ambasadach 37 krajów oraz w siedzibie Prymasa Polski Kardynała Józefa Glempa.
Portret Fryderyka Chopina znajduje się w Towarzystwie Chopinowskim w Warszawie. Dwa inne portrety Fryderyka Chopina autorstwa Romualda Klaybora znajdują się w prywatnych kolekcjach w Londynie i w Niemczech.

źródło: www.siwiecart.pl

Bajki:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Y Z Ź Ż
  • Historia żółtej ciżemki - (1913; lektura do klasy 5 szkoły podstawowej; na jej podstawie w 1961 roku Sylwester Chęciński nakręcił film fabularny dla dzieci).

  • Historia żółtej ciżemki - (1913; lektura do klasy 5 szkoły podstawowej; na jej podstawie w 1961 roku Sylwester Chęciński nakręcił film fabularny dla dzieci).


  •  Strony: 1 2 3 4 5

    Wszystkie prawa zastrzeżone: diafilm.pl
    Projekt i wykonanie bprog.pl